Лекарствен продукт без лекарско предписание, който се намира под формата наобвити таблетки за перорален прием. Подходящ за лечение пригрип, простуда и повишена температура.Nurofen съдържа активно вещество ибупрофен в доза от 200 мг, което принадлежи към лекарствената група на нестероидните противовъзпалителни лекарствени продукти (НСПВС).
Специални указания:
Лекарствен продукт без лекарско предписание. Преди употреба прочетете листовката. Съхранявайте на място, недостъпно за деца.Да се съхранява при температура под 25°С. Използвайте преди изтичане на срока на годност.
Състав
Какво съдържа Нурофен
Активното вещество е: ибупрофен 200 mg.
Другите съставки са: кроскармелоза натрий, натриев лаурил сулфат, натриев цитрат, стеаринова киселина, колоидален безводен силиций, кармелоза натрий, талк, гума арабика, захароза, титанов диоксид, макрогол 6000, черно мастило за печат S-1-277001.
Начин на употреба
КАК ДА ПРИЕМАТЕ НУРОФЕН
Винаги приемайте Нурофен точно както Ви е казал Вашия лекар. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
За възрастни, пациенти в старческа възраст и деца над 12 години:
Първоначално се приемат 2 таблетки с вода, след това ако е необходимо се вземат 1 или 2 таблетки на всеки 4 часа.
Не приемайте повече от 6 таблетки за 24 часа.
Не е подходящ за деца под 12 години.
Пациенти в старческа възраст:
За пациенти в старческа възраст не се изисква промяна на дозировката. Въпреки това се препоръчва проследяване на бъбречната и чернодробната функция и повишено внимание ако има сериозни нарушения.
Ако сте приели повече от необходимата доза Нурофен
Ако сгрешите и приемете повече таблетки от посочената доза, незабавно се свържете с лекар.
Ако симптомите продължават и болката и температурата се влошат или се появят нови симптоми, консултирайте се с лекар или фармацевт.
Лекарственият продукт е предназначен само за краткосрочна употреба. Трябва да приемате най-ниската доза, за възможно най-кратък срок необходим за контролиране на симптомите. Не трябва да приемате Нурофен по-дълго от 10 дни, освен ако не е предписано от лекар