ВИЖ нашите горещи ПРОМОЦИИ тук!

ПарацетаМакс 500 mg х20 таблетки

0
0 ревюта
Код на продукта:2661
Тегло: 0.02 кг
1,80 лв.
1 бр.
Безплатна доставка при поръчка над 50лв.
Безплатна доставка при поръчка над 50лв.
Подарък тестери при всяка ваша поръчка
Подарък тестери при всяка ваша поръчка
Информация за продукта

за симптоматично лечение на лека до умерена болка, както и при висока температура. Парацетамакс се препоръчва при болки от различен произход, като зъбобол, главоболие, мигрена, болки в мускулите и ставите, както и при болезнена менструация
Paracetamax / Парацетамакс при болка и температура 500мг х20 таблетки - Actavis
aktawis актавис aktavis
парацетамол paracetamol
paracetamaks

Лекарствено средство без лекарско предписание, съдържащо 500 мг активно вещество Парацетамол, което се препоръчва при главоболие, мигрена, зъбобол, висока температура, различни леки до умерени болки като болки в мускулите и ставите, болезнена менструация.Paracetamaxпредставлява неопианто болкоуспокояващо и температуропонижаващо средство със слабо противовъзпалително действие. Парацетамолът действа по-силно върху централната нервна система и по-слабо върху периферната нервна система, което обяснява неговото по-леко противовъзпалително действие, в сравнение с лекарствата от групата на нестероидните противовъзпалителни средства.Преди употребапрочетете внимателно листовката на продукта, възможните нежелани реакции, противопоказания, взаимодействияи предупреждения.Винаги приемайте продукта, така както е препоръчал Вашият лекар.Не превишавайте препоръчителната дозировка за дневен прием.Продуктът представлява хранителна добавка и не следва да се използва като заместител на разнообразното и пълноценно хранене.Съхранявайте на място, далеч от достъпа на деца!Да не се съхранява при температура над 25 С.

Състав


Лекарствено вещество в една таблетка: Парацетамол 500 мг.
Помощни вещества: монохидратна лактоза, коповидон, микрокристална целулоза, пшенично нишесте, талк, магнезиев стеарат.

Начин на употреба

Винаги прилагайте ПарацетаМакс точно както е посочено в тази листовка!
Продуктът се приема през устата.
Таблетката е предназначена за възрастни и деца тежащи над 21 кг /от 6 години нагоре/.
При възрастни и деца, чието тегло е повече от 50 кг /около 15 годишни юноши/, препоръчваната доза е З г дневно, отговарящо на 6 таблетки дневно.
Обичайната доза е 1 таблетка от 500 мг, която може да се повтори най-малко след 4 часа. В случаи на силна болка или треска се препоръчват 2 таблетки от 500 мг през интервал от най-малко 4 часа.
Да не се превишават 6 таблетки от 500 мг дневно за период от 24 часа.
При деца е задължително определянето на дозата да става на базата на телесното тегло. За информация са дадени дозите по години във връзка с приблизителното тегло.
Препоръчваната доза е 60 мг/ кг дневно, приемана на 4 или 6 часа дневно, т.е. 15 мг/ кг на всеки 6 часа или 10 мг/кг на всеки 4 часа.
♦ За деца с телесно тегло между 21 и 25 кг /приблизително между 6 и 10 години/ се прилага 1 /2 таблетка през 4 часа, като не трябва да се приемат повече от 3 таблетки дневно.
♦ За деца, които тежат между 26 и 40 кг /приблизително 8 до 13 години/, се препоръчва една таблетка, която се повтаря след 6 часа като не трябва да се приемат повече от 4 таблетки дневно.
♦ За деца с тегло между 41 и 50 кг/приблизително между 12 и 15 години/ се прилага 1 таблетка през най-малко 4 часа, без да се превишават 6 таблетки дневно.
Максимална доза:
Общото количество парацетамол не трябва да превишава 80 мг/кг за деца с тегло под 37 кг и 3 г дневно за възрастни и деца с тегло над 38 кг.
Честота на приложение:
При деца приложението трябва да е равномерно разпределено, включващо и нощните часове, за предпочитане през 6 часови интервали, но не по-често от 4 часа.
Бъбречна недостатъчност
При случаи на тежка бъбречна недостатъчност /креатининов клирънс под 10 мл/мин/ минималните интервали между две взимания не трябва да са по-малки от 8 часа.
Ако имате впечатлението, че ефектът от приложението на ПарацетаМакс е по-силен от очаквания или недостатъчен, обърнете се към своя лекар или фармацевт.
Ако сте използвали по-голяма доза ПарацетаМакс от предписаната
При прием на по-висока доза от предписаната, веднага се обърнете за помощ към лекар!
Интоксикации са наблюдавани у възрастни и особено у деца /терапевтично предозиране или по-често срещани инциденти по невнимание/, които могат да бъдат фатални.
Предозирането се проявява с гадене, повръщане, загуба на апетит, бледност, коремни болки, обикновено още в първите 24 часа.
Висока доза /повече от 10 г парацетамол и повече от 150 мг/кг телесно тегло единична доза за деца/ предизвиква спиране функциите на чернодробните клетки, което може да завърши с пълно разрушаване /некроза/ на чернодробните клетки, рязка промяна в обмяната на веществата в организма до невъзможност да се освобождава от отровните продукти и засягане на мозъка, което води до загуба на съзнанието и смърт. Увеличават се чернодробните ензими, билирубинът, намалява протромбиновото време. Тези промени настъпват 12 до 48 часа след приема.
Първа помощ /дава се само от лекар в болнично заведение
♦ спешно настаняване в болница;
♦ кръвна проба за тестване на количеството поет продукт;
♦ бързо отстраняване на стомашното съдържимо;
♦ ако е възможно преди 10-тия час от приема въвеждане на антидот (противоотрова /М-ацетилцистеин/ интравенозно или метионин през устата);
♦ симптоматично лечение.
При прояви на симптоми на предозиране, незабавно се обърнете към лекар!
Ако сте пропуснали да приложите ПарацетаМакс
Ако сте пропуснали един прием, вземете продукта във времето на следващия регулярен прием без да увеличавате дозата.

Пълно описание
Ревюта (0)
0
0 ревюта
5 звезди
0
4 звезди
0
3 звезди
0
2 звезди
0
1 звезда
0
Добавете мнение
Трябва да сте влезнали в профила си, за да добавите мнение